Duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz

 

Artık yapılan tüm yeni evlerin banyolarında bulunan duşakabin oldukça kullanışlı ve şık bir görüntü yaratmaktadır. Fakat duşakabin seçiminde görüntüden ziyade kalite arayışı ileri ki zamanlarda ciddi bir mali külfete girmenize engel olacaktır.

Birbirinden çeşit birbirinden farklı duşakabin modelı seçerken ilk olarak banyonuzun kullanım alanına göre seçmeniz gerekir. Küçük bir banyoya büyük boyutta bir duşakabin seçimi hem alanı daraltır, hem de kullanım alanınızı kısıtlar. Duşakabinde bulunan hareketli bölmenin kalitesi de duşakabinin diğer bölmeleri kadar önemlidir. Bunun yanı sıra banyoda oluşacak neme karşı duşakabinden banyoya su sızdırmaz özellikte olmalı ve montajın sağlam yapıldığından emin olunmalıdır.

Sadece montaj değil montaj sırasında kullanılan silikon veya fitil gibi materyallerin kaliteli olması gerekir. Aksi takdirde kalitesiz duşakabini tutan materyal zamanla kavlayarak banyoya su sızdırabilir. Duşakabinin deseni, üzerindeki boyası suya dayanıklı ve kaliteli olması zamanla boyaların kavlamasına engel olacaktır. Alacağınız ürünün garanti belgesi olması gerekir. Herhangi bir problemde garanti belgesi ise duşakabin servis hizmetine rahatlıkla başvurabilirsiniz.

Duşakabin alacağınız zaman firmanın ne kadar süredir bu sektörde olduğu, kullanılan malzemenin kalitesi, işçiliği, müşteri yorumu da kriterleriniz arasında olması gerekir. Duşakabin uygulamasında fitille ya da silikonla montajlanması kafanızı karıştırmamalı. Çünkü kabın her hâlükârda fayansa silikonla monte edilecek ve paneller fitil ya da silikon fark etmeksizin işçilerin tarafından tamamlanmaktadır. Önemli olan kullanılan silikonun kaliteli ve güvenilir bir marka olmasıdır. Bunun yanı sıra kimisi cam duşakabin tercih ederken kimi kişilerde mika camdan yana tercihte bulunur.

Fakat cam veya mika hangisi olursa olsun seçimlerinizde dikkatli olmalısınız. Cam duşakabin seçiminde camın kaliteli oluşu ilerde sorun yaşamanıza engel olur. Kalitesiz duşakabin camına işlenen işlemeler fark edilmeden ufak tefek çiziklerin oluşmasına sebep olur. İleri ki zamanlarda bu çizik ve çatlaklar ısı farklılığının etkisi ile büzülmelere sebep olabilir. Duşakabininiz bu tarz deformasyonlar sebebiyle kullanılamaz hale gelebilir.

Duşakabin seçiminde eğer cam paneller düşünüyorsanız temperli duşakabin tercihinde bulunmaz en doğrusu olacaktır. Çünkü temperli duşakabinler bu tarz büzülmelerin, çatlamaların olasılığı daha azdır. Kaliteli duşakabin firmaları Ankara ve diğer büyük şehirlerde bulma şansınız yüksek olabilir. Eğer daha çok model arıyorsanız internette kaliteli duşakabin firmaları Ankara, İstanbul yazdığınızda büyük iller olduğu için çok fazla çeşide ve güvenilir firmalara ulaşabilirsiniz.